Dzierżoniów: bezkonkurencyjny Artur Lewandowski!

Posted by | Kwiecień 08, 2017 | Bez kategorii | No Comments
x_2017-04-09-PHOTO-00004121

Start w Międzynarodowym Kryterium w Dzierżoniowie, pierwszy poważny start w sezonie, jest sprawdzianem pozwalającym ocenić, jak przygotowani są zawodnicy do rozpoczynającego się sezonu kolarskiego. Co prawda celem w sezonie nie jest osiągnięcie szczytu formy na pierwsze wyścigi, ale pierwsza konfrontacja z międzynarodowym towarzystwem zawsze wyzwala w zawodnikach chęć sprawdzenia kolarskiej nogi.

Tegoroczne kryterium 8.04.2017 było pokazem wspaniałej zespołowej jazdy juniorów Akademii i realizacji założonej taktyki przez trenera Andrzeja Wachowiaka. x_2017-04-08-PHOTO-00004079Kryterium miało dwadzieścia okrążeń, po dziesiątym okrążeniu miał zaatakować Artur Lewandowski. Artur zaatakował już na szóstym kółku, jednak po interwencji trenera wycofał się do peletonu pilnując cały czas czoła peletonu. Minęło dziesiąte okrążenie i nastąpił atak „Lewego”. Idąc solo Artur z okrążenia na okrążenie powiększał przewagę, która momentami dochodziła nawet do 30 sekund i w konsekwencji samotnie z przewagą przejechał linię mety. Słowa uznania należą się również pozostałym zawodnikom z zespołu, którzy zabierali punkty konkurentom na poszczególnych okrążeniach i w ostateczności zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce.

W kategorii junior młodszy, mimo wielu prób solowych akcji, kolejne okrążenia kryterium pokonywała cała grupa. Stawka była wyrównana a ilość zdobytych punktów zadecydowało o zajętych miejscach. Po aktywnej jeździe dobre miejsca zajęli Robert Muzalewski (5), Bartek Frątczak (8) i Michał Gałka (11).

x_2017-04-08-PHOTO-00004109Wyścig juniorek był wyścigiem specyficznym, ponieważ na starcie stanęły juniorki razem z elitą kobiet. Tym trudniejsze zadanie stało przed Oliwą Majewską, pierwszoroczną juniorką, aby utrzymać tempo starszych zawodniczek, w tym Agnieszki Skalniak. Wyrazy uznania należą się dla Oliwi, bo nie tylko wytrzymała tempo elity, ale znakomicie zaprezentowała się w końcówce kryterium plasując się na drugim miejscu w juniorkach za Martą Jaskulską i zajmując szóste miejsce w open, pozostawiając za sobą krajowe i zagraniczne konkurentki.

Wyścig w wykonaniu juniorek młodszych nie przysporzył nam większych emocji. Najlepsza zawodniczka Akademii Marta Wesołowska zajęła 19 miejsce.

button_galeria_foto kopia