Puchar Polski / Świecie nad Osą: zwycięstwo Radka Frątczaka, Maciej Kwiatkowski drugi!

Posted by | kwiecień 25, 2016 | Bez kategorii | No Comments
x_c332692d3c19c5dfe981f0c186fbe2de

Drugi dzień Pucharu Polski 24 kwietnia to współzawodnictwo w Świeciu nad Osą ze startu wspólnego. Był to kolejny, szczęśliwy dzień kolarskich zmagań: Radek Frątczak po raz drugi stanął na najwyższym podium po przepięknej akcji w wyścigu młodzików, a Maciej Kwiatkowski zajął drugie miejsce na dystansie juniorów. Szkoda, że w dniu tym nie było wyścigu dla młodziczek, bo pewnie dublet zaliczyłaby również Olga Wankiewicz.
Wiele się działo na trasie wyścigu. Poniżej relacja trenerów Sławomira Balińskiego i Tomasza Owsiana.

Trener młodzików Sławomir Baliński:
Sławek Baliński„Wyścig został rozegrany perfekcyjnie przez cały zespół, a końcówka przez Radka Frątczaka. Radek na 8 kilometrze na podjeździe pojechał w 4-osobowym odjeździe, który uzyskał 30-sekundową przewagę. Akcja została zainicjowana przez Konrada Trzęsowskiego z Kalisza, za którym podążył Radek Frątczak. Współpraca całej czwórki pozwoliła na dojechanie ucieczki do mety. Sama końcówka została przez Radka rozegrana idealnie – Radek zaatakował na 250 metrów przed metą wypracowując kilkudziesięciometrową przewagą nad rywalami. Tak brawurowa akcja pozwoliła Radkowi na podniesienie rąk kolarskiego zwycięzcy już na 20 metrów przed metą. Należy pochwalić Dominika Żebrowskiego za dobrą współpracę. Po ucieczce Radka Frątczaka Dominik kontrolował grupę, aby żaden inny zawodnik nie przeskoczył do uciekającej czwórki. Pozostali zawodnicy też reprezentowali dobry poziom, szczególnie wyróżniał się śród nich Mateusz Sawicki. Kolarskiego szczęścia nie miał jeden z naszych czołowych zawodników Hubert Mika, który uczestnicząc w kraksie złamał rękę, co wyeliminuje go z pierwszej części sezonu.
Bardzo fajne zawody, było ściganie na wysokim poziomie. Nasi zawodnicy mieli możliwość ścigania się z najlepszymi kolarzami z całej Polski. Jestem bardzo zadowolony z postawy i osiągniętych wyników przez zawodników: zaliczone trzy wyścigi zakończone trzema zwycięstwami.”

Trener juniorów Tomasz Owsian:
Tomek Owsian„Drugi dzień Pucharu Polski w Świeciu nad Osą to dla juniorów wyścig ze startu wspólnego na dystansie 108 km. Wyścig odbywał się na 18-kilometrowej rundzie, którą zawodnicy musieli pokonać 6 razy. Na starcie stanęło 85 zawodników z 20 klubów. Wyścig rozgrywany był w dość niskiej temperaturze, około 7 stopni. Trasa bardzo pofałdowana oraz silny wiatr sprzyjały atakom zawodników z różnych klubów. Dwa kilometry po starcie utworzyła się ucieczka w składzie: Piotr Wojciechowski (Copernicus), Kacper Danielewski (Copernicus) i Patryk Pazik (ALKS Stal Grudziądz). Współpraca uciekającej trójki pozwoliła na wypracowanie półtoraminutowej przewagi nad peletonem. Tym czasem w peletonie następowały ciągłe ataki różnych zawodników, co w konsekwencji skutkowało poszarpaniem peletonu na grupki 2-, 3-, 4-osobowe. W połowie 4 rundy z ucieczki odpad Kacper Danielewski, pozostała dwójka kontynuowała jazdę. Za ich plecami utworzyła się 10-osobowa grupa pościgowa, która zlikwidowała uciekinierów. W momencie połączenia się obu grup nastąpił atak kolarzy, wskutek czego utworzyła się ucieczka w składzie: Maciej Kwiatkowski (Copernicus), Przemysław Kuświk (KTK Kalisz) – obaj ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu, oraz Bartosz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz). Trója ta osiągnęła znaczną przewagę nad goniącą grupą, którą kontrolowali zawodnicy Copernicus: Łukasz Ochocki, Piotr Wojciechowski i Adrian Walecki. Z prowadzącej trójki odpadł Bartosz Rudyk, pozostała dwójka kontynuowała jazdę i między sobą rozegrała finisz, który wygrał Przemysław Kuświk.
Był to ostatni sprawdzian przed międzynarodowym wyścigiem etapowym 30.04-03.05. w Grudziądzu w kategorii UCI 2.1., gdzie na starcie stanie 200 zawodników z 30 klubów.”

Wyniki:
Młodzik – dystans 17,3 km
1 miejsce – Radek Frątczak
12 miejsce – Dominik Żebrowski
Juniorka Młodsza – dystans 51,9 km
8 miejsce – Marta Brzozowska
Junior Młodszy – dystans 86,5 km
13 miejsce Kacper Walkowiak
16 miejsce – Karol Wawrzyniak
Junior – dystans 103,8 km
2 miejsce – Maciej kwiatkowski
6 miejsce – Piotr Wojciechowski
9 miejsce – Adrian Walecki
14 miejsce – Łukasz Ochocki

button_galeria_foto kopia

xx_IMG_4214

Radek Frątczak solo na 200 m przed metą