Dwa medale UKS Copernicus na Mistrzostwach Świata Juniorów na torze

Posted by | wrzesień 06, 2021 | Bez kategorii | No Comments
241191322_1943761325793410_6484985302786147253_n

W dniach 1-5.09.2021 na torze kolarskim w Kairze ( Egipt ) odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów. Już w pierwszy dzień zmagań zawodnik Akademii Michała Kwiatkowskiego, Marcin Marciniak zdobył brązowy medal w sprincie drużynowym wraz kolegami z reprezentacji ( Tomasz Grzesiak, Matuesz Przymusiński oraz Radosław Laskowski ). Drugi dzień to kolejny krążek dla UKS Copernicus za sprawą Olgi Wankiewicz, która w wyścigu drużynowym stanęła również na najniższym stopniu podium. Oprócz Olgi w „drużynie” jechały jeszcze Maja Tracka, Tamara Szalińska, Anna Długaś oraz Wiktoria Milda. Olga Wankiewicz rywalizowała również w konkurencjach Madison oraz Omnium gdzie zajęła dwa razy 6 miejsce. Sprinter Marcin Marciniak walczył także w konkurencjach indywidualnych gdzie zajął 5 miejsce w Keirinie oraz 12 w Sprintach indywidualnych. W Kairze był także trzeci zawodnik Akademii, Dominik Ratajczak. Zajął on 5 miejsce w wyścigu drużynowym, 4 w wyścigu eliminacyjnym oraz 11 miejsce w wyścigu punktowym. Dwa medale Mistrzostw Świata dla Akademii Michała Kwiatkowskiego to wielki sukces na arenie międzynarodowej i znak rozwijającej się pracy z młodzieżą.

Trenerami odpowiedzialnym za szkolenie klubowe są Tomasz Owsian oraz Andrzej Kiejnowski. Olga Wankiewicz i Dominik Ratajczak to uczniowe Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu ( ZSOiT nr 13 ).