Mistrzostwa Polski: trzy medale w jeździe drużynowej na czas!

Posted by | październik 02, 2016 | Bez kategorii | No Comments
x_2016-10-02-photo-00000233

Niedziela 2.10 była drugim i ostatnim dniem Mistrzostw Polski. Tym razem do rywalizacji stanęli zawodnicy w jeździe drużynowej na czas. Trenerzy zawodników Copernicusa Tomasz Owsian i Marcin Mientki mogą być zadowoleni – wszyscy ich podopieczni stanęli na podium mistrzostw.

Drużyna juniorów na starcie stanęła w składzie: Kamil Rumiński, Artur Lewandowski, Adrian Brzozowski i Maciej Kwiatkowski. Po emocjonującej walce juniorzy Akademii w końcówce ulegli zespołowi KTK Kalisz zdobywając srebrny medal i tytuł I Wicemistrzów Polski.
Na podium stanęły także juniorki młodsze Oliwia Majewska, Agata Świątkowska, Marta Brzozowska, Marata Wesołowska oraz juniorzy młodsi Kacper Walkowiak, Karol Wawrzyniak, Michał Gałka, Aleksander Nikiel. Obie drużyny zdobyły medale brązowe. Ogromnego pecha miała drużyna juniorów młodszych jadąca po złoto. Na 8 kilometrze trasy, przed nawrotem, Karol Wawrzyniak przy szybkości 55 km/godz. zaliczył fatalnie wyglądający upadek i drużyna straciła tam dziesiątki cennych sekund. To, że juniorzy młodsi wywalczyli jeszcze brąz i stracili do zwycięzców tylko 24 sekundy, należy uznać za godny uznania wyczyn potwierdzający znakomite ich przygotowanie do mistrzostw przez trenera Marcina Mientkiego.