Drużyna juniorów młodszych Mistrzami Polski!!!

Posted by | październik 04, 2015 | Bez kategorii | No Comments
20151004_zlota_druzyna

W ostatnim dniu Mistrzostw Polski w Opatówku obyła się jazda drużynowa na czas. W niedzielnej rywalizacji drużyna juniorów młodszych Akademii w składzie: Kamil Rumiński, Maciej Kwiatkowski, Karol Wawrzyniak i Artur Lewandowski zdobyła Mistrzostwo Polski!!!

4 października juniorzy młodsi mieli do pokonania dystans 29 km, który nasz team pokonał najszybciej w czasie 38:05:770. Drugie miejsce zajęła Koźminianka 38:36:480, trzecie Pacific z czasem 39:11:580. Druga drużyna Akademii w składzie: Olek Nikiel, Daniel Rochna, Antek Gańko i Hubert Jańczyk zajęła 12 miejsce. Sprawdziły się przewidywania trenera Marcina Mientkiego, że nasi zawodnicy wrócą do Torunia ze złotymi medalami. Jest to kolejny tytuł mistrzowski drużyny juniorów młodszych, po podwójnym mistrzostwie zdobytym na torze na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w lipcu 2015!

W kategorii junior w wyścigu drużynowym na czas Copernicus reprezentowali: Bartek Rajch, Adrian Brzozowski, Michał Szymański i Adrian Walecki. Juniorzy mieli do pokonania dystans 40 km. Mimo znakomitej jazdy w drugiej połowie dystansu drużyna juniorów nie zdołała odrobić strat z pierwszych kilometrów i ostatecznie zajęła 4 miejsce. Od trzeciej drużyny dzieliły ich tylko 3 sekundy! Pierwsze miejsce zajęła drużyna KTK Kalisz.

Podziękowania należą się naszym zawodnikom za sportową walkę i włożone serce w wyścig drużynowy. Panowie Juniorzy i Juniorzy Młodsi, Panowie Trenerzy – GRATULACJE!