Co to były za zawody! Co za emocje!

Posted by | sierpień 06, 2014 | Bez kategorii | No Comments
zr00

zr06Emocje towarzyszące zawodom przewyższały te związane z Tour de Pologne! Skupienie widoczne na twarzach, wyczuwalne napięcie przedstartowe i fantastyczna sportowa walka na trasie – to wszystko charakteryzowało zgłoszonych zawodników małych i dużych.
zr05Do rywalizacji w zawodach rowerowych 04.08. o Puchar Prezydenta Miasta Torunia z okazji 71 Tour de Pologne stanęło blisko 100 zawodników. 45 minut po starcie honorowym zawodowego peletonu rozpoczęły się starty poszczególnych kategorii wiekowych. Grupy startowały od najmłodszej współzawodniczącej na najkrótszym dystansie 300 m, do najstarszej mającej do pokonania trasę 1500 m.
zr28Młodzi zawodnicy mogli poczuć magię wielkiego kolarstwa. Na początku nasz znakomity kolarz i patron Akademii Michał Kwiatkowski, Mistrz Polski i Mistrz Świata, przekazywał potencjalnym następcom swoje doświadczenia z pierwszych, podobnych zawodów kolarskich, w jakich brał udział. Start odbywał z miejsca, gdzie jeszcze niedawno wystartowali światowej klasy kolarze – uczestnicy 71 Tour de Pologne. Honorowym starterem był Pan Prezydent Michał Zalewski, który również dał hasło do startu II etapu TdP, a medale i puchary dla zwycięzców wręczały tak znakomite osoby jak Prezydent Miasta Torunia Michał Zalewski, Mistrzyni Olimpijska Otylia Jędrzejczak i Prezes Akademii Copernicus Michał Jackowiak.

Relację TVK Toruń z zawodów rowerowych można zobaczyć  >> TUTAJ

zdjęcia: Andrzej Kiejnowski