Brąz na Mistrzostwa Polski Juniorów w Busko Zdrój

Posted by | sierpień 25, 2020 | Bez kategorii | No Comments
b1718a66-a817-4ed0-8791-7e1fb35e3712

W miniony weekend zawodnicy UKS Copernicus CCC SMS Toruń walczyli na Mistrzostwach Polski juniorów w Busko Zdrój gdzie odbyła się jazda indywidulna na czas oraz w Kazimierzy Wielkiej gdzie był start wspólny. Toruńscy zawodnicy wracają z krajowego czempionatu z jednym brązowym medalem za sprawą Igor Sęka, który stanął na najniższym stopniu podium podczas indywidualnej czasówki. 5 miejsce zajął Adam Woźniak a 8 był Radosław Frątczak. Na starcie wspólnym zawodnicy mieli do pokonania 100km na pofałdowanej i interwałowej trasie. W rywalizacji nie pomagał także 30 stopniowy upał. Najwyżej na mecie był Radosław Frątczak, który finiszował tuż za podium na 4 miejscu. Część zawodników UKS Copernicus CCC SMS Toruń prosto z Mistrzostw Polski ruszyło na Mistrzostwa Europy do francuskiego Plouay. W jeździe na czas jednym z reprezentantów kraju będzie Igor Sęk a na starcie wspólnym barw narodowych będą bronić między innymi Szymon Korniak, Radosław Frątczak i ponownie Igor Sęk. Zawodnicy UKS Copernicus to uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu.