Strzelce Krajeńskie: Oliwia Majewska, Marta Brzozowska i Kacper Walkowiak zwycięzcami w Pucharze Polski

Posted by | czerwiec 12, 2016 | Bez kategorii | No Comments
x_IMG_1033

W dniach 10-11 czerwca 2016 w Strzelcach Krajeńskich odbyły się wyścigi Pucharu Polski juniorów młodszych będące kolejnymi eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na starcie stanęły także zawodniczki i zawodnicy Akademii Copernicus.

Pierwszego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców po najwyższe trofea sięgnęli podopieczni trenera Marcina Mientkiego, stając na najwyższym stopniu podium: Oliwia Majewska i Kacper Walkowiak. Czwarte miejsce zajął Michał Gałka. W dniu następnym odbył się wyścig ze startu wspólnego. Klasą dla siebie były juniorki młodsze Akademii, które zajęły trzy pierwsze miejsca: 1.Marta Brzozowska, 2.Oliwia Majewska i 3.Marta Wesołowska. Wyścig juniorów młodszych zakończył się finiszem z grupy. Tym razem Karol Wawrzyniak sklasyfikowany został na 7 pozycji a Kacper Walkowiak był 10.

trener Marcin MientkiTrener Marcin Mientki:
– Cieszę się z postawy naszych zawodniczek i zawodników, pięciokrotnie stawali na podium. Puchar Polski w Strzelcach Krajeńskich był przedostatnią eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Za tydzień ścigamy się w Chrzypsku Wielkim i kończymy kwalifikacje do OOM.