Memoriał Henryka Łasaka: Marta i Adrian Brzozowscy na podium

Posted by | sierpień 16, 2015 | Bez kategorii | No Comments
marta_adrian

W Bełchatowie 9 sierpnia odbył się 41 Ogólnopolski Wyścig Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka”. Na ten wyścig team Akademii pojechał w skromnym 7-osobowym składzie, stając na starcie w trzech kategoriach. Tym bardziej cieszy, że mimo tak nielicznej reprezentacji zawodnicy Akademii dwukrotnie stanęli na podium: Marta Brzozowska w kategorii juniorka młodsza zajęła 3 miejsce, junior Adrian Brzozowski, brat Marty, również stanął na 3 stopniu podium.

Wyścig odbywał się na rundach. Marta Brzozowska miała do pokonania dystans 37 km (3 rundy). Swoje miejsce wywalczyła po długim finiszu z grupy. Juniorzy mieli do pokonania 8 rund o dystansie 100 km. Na metę wpadła z przewagą 1,5 minuty 5-osobowa ucieczka, która rozegrała pomiędzy sobą finiszowe metry. Jako trzeci na mecie sklasyfikowany został Adrian Brzozowski. Pozostali zawodnicy Copernicusa: Michał Szymański, Łukasz Ochocki i Adrian Walecki zajęli miejsca w drugiej dziesiątce.