Wrocław: Dominacja zawodników Akademii w Pucharze Polski na torze

Posted by | maj 18, 2015 | Bez kategorii | No Comments
x_IMG_2886

x_IMG_2892W znakomitych nastrojach powrócili z Wrocławia juniorzy młodsi Akademii Michała Kwiatkowskiego i ich trener Marcin Mientki. W dniach 15-17 maja 2015 odbyły się na tamtejszym torze kolejne zawody Pucharu Polski.
Kiedy odbywała się przed dwoma miesiącami pierwsza odsłona juniorów młodszych na torze, trudno było ocenić poziom sportowy młodych zawodników. Był to jeszcze okres przygotowania do sezonu, a zawodnicy na tor przyjechali bezpośrednio po ciężko przepracowanym zgrupowaniu. Dlatego bardzo ważnym dla trenera Marcina Mientkiego był start jego podopiecznych w majowym Pucharze Polski. Start ten miał potwierdzić i potwierdził bardzo dobrą dyspozycję zawodników Copernicusa.
Pierwszy dzień zawodów to rywalizacja drużynowa. W sprincie drużynowym pierwsza drużyna juniorów młodszych Akademii w składzie Maciej Kwiatkowski, Daniel Rochna i Wojciech Urbański wygrała z czasem 43,813 przed KKS Gostyń 44,148. Jadący w drugiej drużynie Kacper Walkowiak, Aleksander Nikiel i Karol Wawrzyniak (ubiegłoroczni młodzicy) zajęli 5 miejsce. Kolejnym wyścigiem był wyścig drużynowy, który zdominował team Copernicusa. Pierwszy zespół w składzie Michał Lewandowski, Maciej Kwiatkowski, Kacper Walkowiak i Kamil Rumiński zwyciężył z dużą przewagą z czasem 3:44,781 Tarnovię 3:47,546! Na czwartym miejscu uplasowała się druga drużyna w składzie: Daniel Rochna, Aleksander Nikiel, Karol Wawrzyniak i Wojciech Urbański.
x_IMG_2896x_IMG_2894Kolejne dni to rywalizacja indywidualna. Osiągnięte wyniki mówią same za siebie: na 500 m podium należało do juniorów młodszych Akademii – pierwszy Daniel Rochna, drugi Kacper Walkowiak, trzeci Maciej Kwiatkowski; w omnium rywalizację wygrał Maciej Kwiatkowski, Daniel Rochna był trzeci, a w pierwszej dziesiątce uplasowało się jeszcze trzech zawodników Copernicusa – Kacper Walkowiak (6), Kamil Rumiński (7) i Michał Lewandowski (8).