Wywiad Michała Kwiatkowskiego
dla Telewizji Toruń

18.10.2016

BARDZO UDANYM AKCENTEM ZAKOŃCZYLI SEZON KOLARZE COPERNICUSA. TORUNIANIE ZDOMINOWALI TOROWE MISTRZOSTWA POLSKI W KONKURENCJACH NIEOLIMPIJSKICH

„Dla Torunian były to ostatnie zawody w sezonie, stąd wielka chęć, aby sukcesem zakończyć bardzo udany rok. Kolarze Copernicusa zadanie wykonali z nawiązką, bowiem na torze w Pruszkowie wywalczyli pięć medali Mistrzostw Polski…”

obejrzyj serwis sportowy

10.10.2016

KOLARZE Z REGIONU ZAKOŃCZYLI SEZON NA SPORTOWO. JUŻ PO RAZ DZIEWIĄTY WZIĘLI UDZIAŁ W INTEGRACYJNYM KRYTERIUM ASÓW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

„Na starcie wyścigu stanęło blisko 140 zawodników w kategorii od żaka do mastersa. Promocja kolarstwa, integracja środowiska i podsumowanie sezonu na rowerach to główne założenia ulicznego Kryterium Asów…”

obejrzyj serwis sportowy

07.10.2016

DEFEKT ROWERU I UPADEK KOLARZA ZDECYDOWAŁY O TYM, ŻE NASI ZAWODNICY NIE WYWALCZYLI ZŁOTA

„…Rewelacyjnie zaprezentowała się para juniorów młodszych Karol Wawrzyniak – Kacper Walkowiak (Copernicus), która wywalczyła mistrzostwo kraju Polski w rywalizacji dwójek na czas. Torunianie wygrali z przewagą 40 sekund nad duetem Baszty Golczewo…”

przeczytaj artykuł

06.10.2016

W TORUNIU ROŚNIE NASTĘPCA MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

„Karol Wawrzyniak po raz kolejny w tym sezonie jest bezkonkurencyjny. Młody zawodnik z Grodu Kopernika w miniony weekend wywalczył kolejny medal Mistrzostw Polski…”

obejrzyj serwis sportowy

05.10.2016

JUNIORZY ORAZ JUNIORKI MŁODSZE DRUŻYNOWY BRĄZ, JUNIORZY W TEJ SAMEJ KONKURENCJI SREBRO, A MISTRZAMI POLSKI W JEŹDZIE DWÓJKAMI NA CZAS ZOSTAŁA PARA WALKOWIAK-WAWRZYNIAK

„Przepis na mistrzostwo jest według nich prosty: to talent, ciężka praca i skromność. Tak kolarstwo definiują zawodnicy kolarskiej Akademii Copernicus, którzy z Mistrzostw Polski przywieźli aż cztery medale…”

obejrzyj serwis sportowy

04.10.2016

MEDALOWE ŻNIWO COPERNICUSA, FENOMENALNA FORMA PRZYSZŁYCH MISTRZÓW

„Przedostatni weekend sezonu 2016 był bardzo bogaty w wydarzenia dla toruńskich kolarzy Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego. Starsze kategorie wiekowe walczyły w miejscowości Godziesze Wielkie o tytuły mistrzów Polski, młodsze stanęły na starcie wyścigu w Nowogrodzie w ramach Kolarskiej Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych…”

przeczytaj artykuł

30.09.2016

WIEŚCI Z AKADEMII COPERNICUS MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

„Końcówka sierpnia i wrzesień to w zawodowym peletonie czas na Vuelta a Espana i przygotowania do mistrzostw świata. Kolarze Copernicusa powoli przygotowują się do zimy, ale nie zwalniają tempa!”

przeczytaj artykuł

31.08.2016

KAROL WAWRZYNIAK ZOSTAŁ KOLARSKIM GÓRSKIM MISTRZEM POLSKI

„Zawodnik Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernicus w tym sezonie jest w znakomitej formie. Tegoroczna edycja Górskich Mistrzostw Polski została rozegrana w miejscowości Wysowa-Zdrój położonej w Beskidzie Niskim…”

obejrzyj serwis sportowy

31.08.2016

KAROL WAWRZYNIAK GÓRSKIM MISTRZEM

„Karol Wawrzyniak po znakomitym występie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na torze, zdobyciu tytułu Mistrza Polski ze startu wspólnego, pokazał, kto rządzi w peletonie juniorów młodszych – zdobył kolejną koszulkę mistrza, wygrywając Górskie Mistrzostwa Polski!”

przeczytaj artykuł

27.08.2016

KAROL WAWRZYNIAK I PIOTR PĘKALA GÓRSKIMI MISTRZAMI POLSKI

„Za nami pierwszy dzień rywalizacji o medale Górskich Szosowych Mistrzostw Polski 2016. W tym roku goszczą one w Wysowej Zdroju, a kolarze rywalizują na trasie zapętlonej wokół pobliskiego jeziora Klimkówka. W sobotę w szranki stanęli juniorzy młodsi, juniorzy, orlicy oraz elita mężczyzn…”

przeczytaj artykuł

26.08.2016

COPERNICUS TORUŃ – WAKACYJNE SUKCESY NASZEJ MŁODZIEŻY [GALERIA]

„Szwajcaria, Włochy, ale też i polskie miasta – wszędzie było ich pełno. Kolarska Akademia Copernicus Michała Kwiatkowskiego odniosła w minione wakacje wiele sukcesów…”

przeczytaj artykuł

22.08.2016

WIEŚCI Z AKADEMII MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

„Michał Kwiatkowski we wspaniałym stylu rozpoczął hiszpańską Vueltę zdobywając koszulkę lidera wyścigu. Jego podopieczni również odnoszą znaczne sukcesy i starają się podążać za mistrzem…”

przeczytaj artykuł

18.08.2016

NASTĘPCY MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO JUŻ NALEŻĄ DO KRAJOWEJ CZOŁÓWKI

„W klasyfikacji klubowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kolarze szosowi Copernicus Toruń zajęli drugie miejsce na 68 teamów. Duże sukcesy odnieśli też w konkurencjach torowych…”

przeczytaj artykuł

18.08.2016

AKADEMIA MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO PODBIJA ŚWIAT

„Dwa medale mistrzostw Europy na torze we Włoszech i dobre lokaty na mistrzostwach świata w Szwajcarii – to efekt niedawnych występów kolarzy Akademii Kolarskiej Copernicus Toruń…”

przeczytaj artykuł

17.08.2016

MICHAŁ KWIATKOWSKI MA NASTĘPCÓW

„W klasyfikacji klubowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kolarze szosowi Copernicusa Toruń zajęli drugie miejsce na 68 teamów. Duże sukcesy odnieśli też w konkurencjach torowych…”

przeczytaj artykuł

16.08.2016

JAK MÓWIŁ, TAK ZROBIŁ. OZŁOCONY KAROL WAWRZYNIAK KRÓLEM SZOSY!

„Znakomicie spisali się młodzi kolarze Akademii Kolarskiej Michała Kwiatkowskiego „Copernicus” podczas XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym. W wyścigu ze startu wspólnego triumfował Karol Wawrzyniak…”

przeczytaj artykuł

12.08.2016

CZTERY MEDALE: DWA ZŁOTE, JEDEN SREBRNY I JEDEN BRĄZOWY TO DOROBEK KOLARZY AKADEMII COPERNICUS NA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY W GŁOGOWIE

„Krążki z najcenniejszego kruszcu wywalczyli Karol Wawrzyniak i Oliwia Majewska. W Głogowie ścigali się kolarze w kategorii juniora młodszego…”

obejrzyj serwis sportowy

12.08.2016

TO WYJĄTKOWO UDANY ROK DLA AKADEMII MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

„Zawodnicy Copernicusa Toruń w ostatnich tygodniach dołożyli do klubowego dorobku kolejne cenne medale. To dopiero trzeci sezon istnienia Akademii Michała Kwiatkowskiego, ale trzeba przyznać, że ostatnie miesiąca są dla Copernicusa niezwykle udane…”

obejrzyj serwis sportowy

11.08.2016

OOM: JASKULSKA I WAWRZYNIAK MISTRZAMI POLSKI W KATEGORII JUNIOR MŁODSZY!

„Marta Jaskulska i Karol Wawrzyniak triumfowali w wyścigu ze startu wspólnego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i sięgnęli po tytuły szosowych mistrzów Polski w kategorii junior młodszy…”

przeczytaj artykuł

16.07.2016

ADRIAN BRZOZOWSKI O BŁYSK OD SREBRNEJ SZPRYCHY

„Po dwutygodniowej przerwie od zakończenia mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, juniorzy Copernicusa Toruń rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu stając w Kole na starcie ogólnopolskiego kryterium o „Srebrną Szprychę”…”

przeczytaj artykuł

05.07.2016

JEDZIEMY DO RIO! TORUŃ I GRUDZIĄDZ KOLARSKĄ POTĘGĄ

„To już pewne – na igrzyskach w Rio de Janeiro wystartuje co najmniej sześcioro kolarzy z naszego regionu. Polski Związek Kolarski ogłosił właśnie oficjalny skład…”

przeczytaj artykuł

05.07.2016

TEN CHŁOPAK MA PAPIERY NA MEGA SPRINTERA! KAPITALNY START!

„Miniony weekend dla zawodników Copernicusa był kolejnym, w którym odnieśli sukcesy na torze i szosie. Startowali z powodzeniem w różnych częściach Polski…”

przeczytaj artykuł

05.07.2016

MŁODZIEŻ Z COPERNICUSA ZNÓW NA PODIUM

„W Rogóźnie rozegrano wyścig ze startu wspólnego w ramach kolarskiej Ligi UKS. Wśród młodziczek triumfowała Olga Wankiewicz z Akademii Copernicus Toruń. Siódma była Julia Jagielska…”

przeczytaj artykuł

03.07.2016

WIEŚCI Z AKADEMII COPERNICUS MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

„Początek lipca to już wakacje w szkołach, ale dla kolarzy najważniejsze starty. Jak w ostatnim czasie radzili sobie podopieczni mistrza świata z Ponferrady?”

przeczytaj artykuł

27.06.2016

TYLKO SIĘ CIESZYĆ Z TAKICH WYNIKÓW! TAK JEŻDŻĄ NASTĘPCY MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO!

„Kolejny pracowity i obfitujący w medalowe żniwo weekend mają za sobą kolarze „Copernicusa”. Jak tym razem poszło następcom Michała Kwiatkowskiego?”

przeczytaj artykuł

27.06.2016

PRACOWITY WEEKEND KOLARZY COPERNICUSA

„Zawodnicy Akademii Copernicus Toruń nie zwalniają tempa. W ostatnich dniach wystartowali w kilku imprezach…”

przeczytaj artykuł

21.06.2016

COPERNICUS NAROBIŁ APETYTU

„Ostatnią eliminacją do mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym był Puchar Polski w Chrzypsku Wielkim. Juniorzy młodsi i juniorzy Copernicusa potwierdzili przynależność do krajowej czołówki…”

przeczytaj artykuł

18.06.2016

COPERNICUS ZAWOJOWAŁ STRZELCE KRAJEŃSKIE

„W Strzelcach Krajeńskich odbyły się wyścigi Pucharu Polski juniorów młodszych, będące kolejnymi eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na starcie stanęli m. in. przedstawiciele Akademii Copernicus…”

przeczytaj artykuł

15.06.2016

SUKCESY COPERNICUSA W KOZIEGŁOWACH

„Zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu zdominowali Puchar Polski juniorów w Koziegłowach. Zawody rozegrano na 16-kilometrowej rundzie, ponad 100 zawodników miało do pokonania dystans 94 km…”

przeczytaj artykuł

23.05.2016

NA TORZE I NA SZOSIE TORUNIANIE ZNÓW UDOWODNILI SWOJĄ MOC

„To był bogaty weekend nie tylko w wydarzenia, ale również w zdobycze medalowe dla reprezentantów Akademii Kolarskiej Copernicus…”

przeczytaj artykuł

18.05.2016

NIE CZEKAJCIE, TYLKO BIERZCIE ROWERY I NA START. TO JUŻ W SOBOTĘ!

„Firma Budlex wspólnie z Akademią Kolarską Michała Kwiatkowskiego Copernicus organizują w sobotę kolejny otwarty trening, który jest adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych…”

przeczytaj artykuł

17.05.2016

AKADEMIA COPERNICUS  Z TRZEMA ZWYCIĘSTWAMI

„Zawodnicy Akademii Kolarskiej Michała Kwiatkowskiego „Copernicus” mogą pochwalić się trzema pierwszymi miejscami. W żakach wygrał Franciszek Kaczorowski, w młodziczkach Olga Wankiewicz, w młodzikach Radosław Frątczak…”

przeczytaj artykuł

16.05.2016

PIĘKNE SŁOWA TRENERA: „TO ŻNIWA PO WZOROWO PRZEPRACOWANYM OKRESIE ZIMOWYM”

„W sobotę, w Zbójnie, odbyły się mistrzostwa województwa w kolarstwie szosowym. Ze znakomitej strony zaprezentowali się kolarze Akademii Kolarskiej Michała Kwiatkowskiego Copernicus…”

przeczytaj artykuł

12.05.2016

WIEŚCI Z AKADEMII MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

„Sezon w pełni, kolarze Akademii Copernicus wchodzą na najwyższe obroty. Już za półtora miesiąca mistrzostwa Polski! Niedługo po rywalizacji w Dzierżoniowie i Sobótce, w dniach 6-10.04, zawodnicy Copernicusa udali się do Bystrzycy Górnej. Trener Tomasz Owsian i jego podopieczni mogli się dzięki temu zapoznać z trasą czerwcowych mistrzostw kraju…”

przeczytaj artykuł

10.05.2016

ALEŻ ONI MAJĄ GAZ! FENOMENALNE STARTY W KRAJU I ZA GRANICĄ NASZYCH ZAWODNIKÓW!

„Kolarze Akademii Kolarskiej Michała Kwiatkowskiego „Copernicus” oraz TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team mają za sobą pracowity, ale jednocześnie bardzo udany weekend… Zawodnicy „Copernicusa”… wystąpili podczas Pucharu Polski w Gostyniu… Adrian Brzozowski zwyciężył w wyścigu ze startu wspólnego, natomiast Artur Lewandowski był szósty…”

przeczytaj artykuł

09.05.2016

KWIATO I PRZYJACIELE OPANOWALI ROWEROWO TORUŃ. 2000 OSÓB NA STARCIE VELOTORUŃ!!!

„Rowerowa, toruńska majówka VeloToruń, na którą zaprasza Michał Kwiatkowski, to już stały punkt kalendarza fanów kolarstwa w Polsce. Maj to tradycyjnie miesiąc, kiedy kończy się pierwsza część sezonu w Europie. Po klasykach w Belgii, Francji i we Włoszech, dla zawodników takich jak Rafał Majka, Paweł Poljański czy Łukasz Wiśniowski to moment, kiedy startuje Giro di Italia, czyli pierwszy w sezonie wielki tour…”

przeczytaj artykuł

09.05.2016

POJECHALIŚCIE RAZEM Z MISTRZEM! TYLU KOLARZY W JEDNYM MIEJSCU, COŚ PRZEPIĘKNEGO!

„Rowerowa, toruńska majówka Velo Toruń, na którą zaprasza Michał Kwiatkowski, to już stały punkt kalendarza fanów kolarstwa w Polsce. W niedzielę, na starcie drugiej edycji, stanęło około dwóch tysięcy kolarzy-amatorów w różnym wieku…”

przeczytaj artykuł

06.05.2016

1500 KOLARZY Z CAŁEJ POLSKI JUŻ W NIEDZIELĘ WYSTARTUJE W WYŚCIGU VELO TORUŃ

„Impreza rozgrywana w Grodzie Kopernika to wyjątkowa okazja stanąć na starcie wspólnie z Mistrzem Świata Michałem Kwiatkowskim…”

obejrzyj serwis sportowy

06.05.2016

NA STARCIE KWIATKOWSKI, GOŁAŚ I BLISKO 1500 KOLARZY. W NIEDZIELĘ TORUŃ BĘDZIE STOLICĄ KOLARSTWA!

„Druga edycja Velo Toruń 2016, czyli jednego z największych amatorskich wyścigów w kraju już w najbliższą niedzielę. Na starcie stanie blisko 1500 kolarzy na czele z takimi tuzami światowego peletonu, jak Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś. Velo Toruń miał swój debiut przed rokiem i okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę…”

przeczytaj artykuł

06.05.2016

VELO TORUŃ #2. WIELKIE KOLARSKIE ŚWIĘTO W TORUNIU JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ 8.05! ZAPRASZA MICHAŁ KWIATKOWSKI

„Już 8 maja w Toruniu będzie miało miejsce jedno z najbardziej ekscytujących i niepowtarzalnych wydarzeń kolarskich w tym sezonie. Drugi rok z rzędu podczas Velo Toruń miłośnicy dwóch kółek będą mieli wyjątkową okazję spotkać się z Mistrzem Świata i jedną z największych gwiazd światowego peletonu Michałem Kwiatkowskim – zawodnikiem Teamu Sky oraz innymi zawodowcami w tym Michałem Gołasiem, toruńczykiem i również zawodnikiem Team Sky…”

przeczytaj artykuł

28.04.2016

RODZINNY TRENING ROWEROWY Z AKADEMIĄ COPERNICUS I SPÓŁKĄ BUDLEX

„Trening adresowany do dzieci i dorosłych przeprowadzony zostanie pod okiem trenerów Akademii Kolarskiej Michała Kwiatkowskiego. Zbiórka i start w sobotę 30 kwietnia o godz. 11.00 z parkingu spółki Budlex przy ul. Lubickiej 54. W marcowym treningu pomimo niesprzyjającej aury – zaledwie 5 stopni ciepła,  wzięło udział kilkadziesiąt osób. Najmłodsi uczestnicy mieli po 6 lat.”

przeczytaj artykuł

17.04.2016

DOBRE WYNIKI KOLARZY AKADEMII COPERNICUS

” W ubiegły weekend (9-10.04) kolarze Akademii Copernicus brali udział w zawodach w Grudziądzu i Grodzisku Mazowieckim…”

przeczytaj artykuł

16.04.2016

A W SERCU MAJĄ MAJ

„Zwycięzcą konkursu został Andrzej Wachowiak emerytowany nauczyciel zawodu i wciąż aktywny wolontariusz w Akademii Michała Kwiatkowskiego „Copernicus”. Jak się przyznał, rywalizację w plebiscycie potraktował po sportowemu i po… kolarsku…”

przeczytaj artykuł

12.04.2016

WYGRAŁ Z 30-METROWĄ PRZEWAGĄ NAD RYWALAMI

„Kolejny niezwykle pracowity weekend mają za sobą młodzi kolarze i kolarki Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego. Za nimi starty w zawodach w Grudziądzu i Grodzisku Mazowieckim…”

przeczytaj artykuł

08.04.2016

MICHAŁ KWIATKOWSKI ZAPRASZA NA VELO TORUŃ Z RADIEM GRA

„Już 8 maja kolejna edycja kolarskiego wyścigu Velo Toruń. Mistrz Świata zaprasza całe rodziny na kolarskie święto…”

przeczytaj artykuł

07.04.2016

WIEŚCI Z AKADEMII COPERNICUS MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

„Wiosna rozkwita, kolarze przesiedli się już z rowerów górskich na rowery szosowe. W Sobótce kolarze Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego zainaugurowali sezon szosowy…”

przeczytaj artykuł

05.04.2016

PIĘKNE ROZPOCZĘCIE SEZONU. POSZŁO IM ZDECYDOWANIE LEPIEJ NIŻ PRZED ROKIEM!

„Za kolarzami akademii Copernicus bardzo pracowity weekend i dwa pierwsze międzynarodowe starty, które pozwoliły trenerom określić stopień przygotowania do sezonu…”

przeczytaj artykuł

25.03.2016

POPRZEDNI ROK BYŁ WRĘCZ WYMARZONY DLA NASTĘPCÓW MISTRZA. TEN ZAPOWIADA SIĘ PODOBNIE

„Juniorzy i juniorzy młodsi Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego przebywali na obozie sportowym w Ostrzycach w dniach 13-23 marca, przygotowując się do kolejnego wyczerpującego sezonu…”

przeczytaj artykuł

25.03.2016

SEZON ROZPOCZĘTY. JUŻ PO RAZ PIĘTNASTY W GMINIE NIESZAWKA WIELKA ODBYŁY SIĘ MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO MTB

„W Cierpicach miała miejsce inauguracja pierwszych w tym roku wyścigów rowerowych. Wydarzenie odbyło się 12 marca, wzięło w nim udział około 140 zawodników, reprezentujących kilkanaście klubów kolarskich…”

przeczytaj artykuł

25.03.2016

KOMETA KLUBEM. W ZESPOLE SZKÓŁ W DOBRZEJEWICACH 9 MARCA ODBYŁA SIĘ INAUGURACJA DZIAŁALNOŚCI UKS KOMETA OBROWO

„Dotychczasowa drużyna kolarska z Obrowa działała jako filia Akademii Michała Kwiatkowskiego, której siedziba mieści się w Toruniu…”

przeczytaj artykuł

20.03.2016

RODZINNY TRENING ROWEROWY (FOTORELACJA)

„W sobotę odbył się pierwszy z czterech otwartych treningów rowerowych organizowanych przez Akademię Copernicus i firmę Budlex…”

przeczytaj artykuł

18.03.2016

UROCZYSTA INAUGURACJA DZIAŁALNOŚCI UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO KOMETA OBROWO

„UKS Kometa Obrowo powstała na bazie istniejącej od 2013 r. filii Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego. Akademia nadal będzie wspierać rozwój kolarstwa na terenie gminy Obrowo, czego przykładem może być dzisiejsze przekazanie sprzętu sportowego dla zawodników Komety…”

przeczytaj artykuł

22.02.2016

ZIMA W AKADEMII COPERNICUS MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

„Sezon kolarski w Polsce na razie się nie zaczął, ale podopieczni byłego mistrza świata ciężko trenują, żeby w tym roku zdobywać kolejne medale.”

przeczytaj artykuł

04.12.2015

W PRUSZKOWIE PODSUMOWANO SEZON KOLARSKI 2015

„Tradycyjnie w Pruszkowie, na torze BGŻ BNP Paribas Arena odbyło się podsumowanie sezonu. Był to kolejny znakomity rok dla polskiego kolarstwa, który obfitował w medale mistrzostw świata i Europy…”

„Medaliści Mistrzostw Świata i Europy: …Michał Lewandowski (Uczniowski Klub Sportowy Copernicus Toruń)… 3 miejsce Mistrzostwa Świata juniorów w kolarstwie torowym – konkurencja: sprint drużynowy, Astana / Kazachstan, 19-23.08.2015… 2 miejsce Mistrzostwa Europy juniorów w kolarstwie torowym – konkurencja: sprint drużynowy, Ateny / Grecja 14-19.07.2015…”

”Zwycięzscy Pucharu Polski: Wojciech Urbański Uczniowski Klub Sportowy Copernicus Toruń, 1 miejsce w klasyfikacji końcowej w kolarstwie torowym 2015 w konkurencji sprint w kategorii junior młodszy (ex aequo)…

”Trenerzy medalistów: Tomasz Owsian – trener klubowy Michała Lewandowskiego…”

przeczytaj artykuł galeria zdjęć lista wyróżnionych

03.12.2015

AKADEMIA MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO UROCZYŚCIE ZAKOŃCZYŁA SEZON

„W środowy wieczór, w toruńskiej restauracji MioPiano, miało miejsce oficjalne zakończenie sezonu Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego. Wśród licznie zgromadzonych gości, nie zabrakło przedstawicieli sponsorów, w tym strategicznych ActiveJet, Skoda, Trek, Etixx i Budlex. Na uroczystość przybyli także przedstawiciele miast i gmin wspierających Akademię, a także młodych zawodników, trenerów oraz założyciela i patrona Copernicusa – Michała Kwiatkowskiego…”

przeczytaj artykuł galeria zdjęć

25.11.2015

AKADEMIA COPERNICUS Z MICHAŁEM KWIATKOWSKIM ODWIEDZIŁA FIRMĘ ACTION

„Kolarze Akademii Copernicus wraz z mistrzem świata Michałem Kwiatkowskim, mieli okazję zwiedzić siedzibę sponsora swojego klubu i podziękować za dotychczasowe wsparcie…”

przeczytaj artykuł

19.10.2015

WIEŚCI Z AKADEMII COPERNICUS MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

„Zawodowcy zakończyli już sezon, a młodzi adepci sztuk kolarskich nie zwalniają! W ostatnim czasie Copernicus tętni życiem…”

przeczytaj artykuł

29.09.2015

WIEŚCI Z AKADEMII COPERNICUS MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

„Michał Kwiatkowski jest już po Mistrzostwach Świata w Richmond, a niedługo zakończy sezon w Lombardii. Podopieczni jego Akademii również są blisko zimowego odpoczynku i przygotowań do 2016 roku…”

przeczytaj artykuł

25.09.2015

NA ZAJĘCIA Z MISTRZEM

„Michał Kwiatkowski otrzyma indeks nr1. Wydział zamiejscowy pruszkowskiej uczelni w Lubiczu Górnym powstaje przy wsparciu Akademii Copernicus, którą założył nasz wybitny kolarz…”

przeczytaj artykuł

13.09.2015

STAWIAJĄ NA SPORT

„Nad stworzeniem studiów szkoła wyższa współpracowała z Akademią Copernicus Michała Kwiatkowskiego. Szkoła ma być przede wszystkim furtką dla uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Torunia, którzy będą chcieli dalej się kształcić…”

przeczytaj artykuł

09.09.2015

DZIECI BĘDĄ ŚCIGAĆ SIĘ NA ROWERACH

„Zawody w niedzielę (13 września) LPKiW w Myślęcinku (start i meta przy ul. Konnej) stanie się areną wyścigów rowerowych BiT-CITY BUDLEX CUP…”

przeczytaj artykuł

03.09.2015

WIEŚCI Z AKADEMII COPERNICUS MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

„Druga część sierpnia również obfitowała w sukcesy młodych kolarzy. Rosną nam bardzo zdolni kolarze…”

przeczytaj artykuł

14.08.2015

WIEŚCI Z AKADEMII COPERNICUS MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

„Uczniowie Akademii Copernicus nie zwalniają tempa. W ostatnim czasie odnieśli kolejne sukcesy!

Mistrz Świata Michał Kwiatkowski powoli skupia się już na obronie tytułu. Podopieczni jego Akademii w międzyczasie zdobywają sporo laurów. Patron Copernicusa z pewnością pęka z dumy…”

przeczytaj artykuł

10.08.2015

SĄ EFEKTY OBOZU SPORTOWEGO

„Sześciu zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” Chełmża przebywało na obozie sportowym organizowanym przez UKS Copernicus – Akademia Michała Kwiatkowskiego. Zawodnicy przygotowywali się do drugiej części sezonu kolarskiego…”

19.07.2015

WIEŚCI Z AKADEMII COPERNICUS MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

„W ostatnim czasie bardzo wiele dzieje się w Akademii kolarskiej Michała Kwiatkowskiego – Copernicus… Sam mistrz świata i założyciel Akademii – Michał Kwiatkowski obecnie ściga się w Tour de France, ale jego podopieczni dzielnie i z sukcesami walczą na krajowych szosach i nie tylko! Poniżej przegląd informacji o wyczynach kolarzy Copernicusa…”

przeczytaj artykuł

16.07.2015

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA 72. TOUR DE POLOGNE

„Dyrektorami sportowymi będą Andrzej Sypytkowski oraz Tomasz Owsian…”

przeczytaj artykuł

16.07.2015

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA TOUR DE POLOGNE 2015!

„Dyrektorami sportowymi będą Andrzej Sypytkowski oraz Tomasz Owsian…

…Tomasz Owsian to współtwórca Akademii Michała Kwiatkowskiego – Copernicus, trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu z ogromnym doświadczeniem, który pracuje z młodzieżą. Jest świetnym organizatorem…”

przeczytaj artykuł

15.07.2015

SUKCESY KOLARZY KWIATKOWSKIEGO. LEWANDOWSKI WICEMISTRZEM EUROPY

„W Atenach 14.07 rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy na torze (14-19.07). W pierwszym dniu europejskiego championatu na starcie sprintu drużynowego juniorów stanął Michał Lewandowski. Polska drużyna w składzie Marcin Czyszczewski, Michał Lewandowski i Mateusz Miłek zakwalifikowała się do finału, w którym uległa zespołowi Rosji i Michał zdobył wraz ze swoimi kolegami srebrny medal…

Brązowy medal i tytuł II wicemistrza Polski – Maciej Kwiatkowski (Koziegłowy)… Brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni Polski – Marta Brzozowska (Koziegłowy)… Złote medale i tytuły mistrza Polski – Olga Wankiewicz x 2 i Dominik Żebrowski (Raszków)…”

przeczytaj artykuł

15.07.2015

MICHAŁ LEWANDOWSKI (AKADEMIA COPERNICUS) WICEMISTRZEM EUROPY NA TORZE

Michał Lewandowski z Akademii Michała Kwiatkowskiego zdobył z kolegami srebro w sprincie olimpijskim podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy… Lewandowski zdobył srebrny medal i tym samym powtórzył swój sukces z ubiegłego roku, kiedy w portugalskiej miejscowości Anadia na Mistrzostwach Europy również został wicemistrzem Europy…”

przeczytaj artykuł

13.07.2015

STAWIAJĄ NA SPORT. W LUBICZU RUSZA WYDZIAŁ ZAMIEJSCOWY WYŻSZEJ SZKOŁY KULTURY FIZYCZNEJ I TURYSTYKI Z PRUSZKOWA

„Nad stworzeniem studiów szkoła wyższa współpracowała z Akademią Copernicus Michała Kwiatkowskiego. Szkoła ma być przede wszystkim furtką dla uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Torunia, którzy będą chcieli dalej się kształcić…”

02.06.2015

AKADEMIA COPERNICUS: NOWY PROJEKT „OD ŻAKA DO STUDENTA”!

„Akademia Copernicus Michała Kwiatkowskiego bierze udział w projekcie, którego nie było dotychczas w naszym kraju. Młodzi zawodnicy, po szkole średniej, będą mogli kontynuować naukę w wyższej szkole na kierunku wychowanie fizyczne o specjalności kolarstwo szosowe…”

przeczytaj artykuł

18.05.2015

BUJAKIEWICZ I KAROLAK W SZALEŃCZYM WYŚCIGU KOLARSKIM

„Michał Kwiatkowski, mistrz świata w kolarstwie, zorganizował w Toruniu pierwszy amatorski wyścig kolarski… W sportowym wydarzeniu udział wzięły również polskie gwiazdy…”

relacja tvn

17.05.2015

TŁUMY CYKLISTÓW ŚCIGAŁY SIĘ Z MISTRZEM ŚWIATA

„Sympatycy dwóch kółek z całej Polski przyjechali do Grodu Kopernika, aby wziąć udział w wyjątkowym wyścigu kolarskim Skoda Velo Toruń. Jego pomysłodawcą jest aktualny mistrz świata Michał Kwiatkowski, którego nie mogło zabraknąć w peletonie…”

obejrzyj wywiad

17.05.2015

KWIATKOWSKI, KAROLAK, BUJAKIEWICZ I SETKI KOLARZY AMATORÓW [ZDJĘCIA]

„Zawodowy mistrz świata Michał Kwiatkowski okazał się magnesem, który przyciągnął do naszego miasta w niedzielę około 1,5 tys. kolarzy amatorów…”

przeczytaj artykuł zdjęcia

14.05.2015

PP W GOSTYNIU: ŚWIETNE WYNIKI ZAWODNIKÓW AKADEMII COPERNICUS!

„Znakomicie zaprezentowali się kolarze Akademii Michała Kwiatkowskiego – Copernicus, na rozgrywanym w Gostyniu w dniach 09-10 maja Pucharze Polski w Kolarstwie Szosowym…”

przeczytaj artykuł

12.05.2015

SZUKAMY NASTĘPCÓW MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

„W Toruniu wystartował cykl kolarskich wyścigów dla szkół podstawowych o puchar naszego Mistrza Świata…”

przeczytaj artykuł posłuchaj

06.05.2015

SKODA VELO TORUŃ ZMIENI AMATORÓW W GRUPĘ PRO

„Be a PRO for a day – to angielskie hasło idealnie oddaje charakter majowej imprezy w Toruniu. Rzeczywiście, to może być dzień, w którym amatorzy kolarstwa będą mieli szansę poczuć się niczym profesjonaliści z wielkich grup zawodowych…”

przeczytaj artykuł

05.05.2015

MICHAŁ KWIATKOWSKI WYSTARTUJE W SKODA VELO TORUŃ

„Historyczne sukcesy Kwiatkowskiego przyciągają sponsorów, dzięki czemu możliwe jest rozwijanie Akademii Copernicus, czy właśnie wyścigu Skoda Velo Toruń…”

przeczytaj artykuł

21.04.2015

SKODA VELO TORUŃ: BE A PRO FOR A DAY – O CO TU WŁAŚCIWIE CHODZI?

„Kto nie chciałby stanąć ramię w ramię z Mistrzem Świata na starcie wyścigu… Ale wiecie, co jest najlepsze? Że to nie Wy będziecie tam dla niego, tylko on dla Was. Przekonacie się, że Michał, oprócz tego, że jest świetnym kolarzem, to jest też po prostu równym gościem…”

przeczytaj artykuł

20.04.2015

MACIEJ KWIATKOWSKI (COPERNICUS) ZWYCIĘŻA W PUCHARZE POLSKI!

„Po wyścigu zwycięstwo Macieja Kwiatkowskiego tak podsumował trener Marcin Mientki: Po 10 latach znowu w Świeciu nad Osą jest głośno o nazwisku Kwiatkowski, który pokonał 160 zawodników w wyścigu ze startu wspólnego w Pucharze Polski…”

przeczytaj artykuł

14.04.2015

PODSUMOWANIE STARTÓW AKADEMII COPERNICUS MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

„W inaugurującym starty weekendzie mieliśmy sporo emocji, ścigania i dużych prędkości. Ściganie w sezonie 2015 zapowiada się niezmiernie ciekawie, również z perspektywy Akademii Michała Kwiatkowskiego – UKS Copernicus SMS Toruń…”

przeczytaj artykuł

12.04.2015

MONIKA BRZEŹNA NAJLEPSZA W KRYTERIUM W DZIERŻONIOWE 2015

„… na czele uformowała się dwójka – Artur Lewandowski (UKS Copernicus SMS Toruń) i Piotr Klimkowski (TKK Pacific Toruń)… lepszy był jednak kolarz UKS Copernicus SMS Toruń i to on okazał się zwycięzcą…”

przeczytaj artykuł

11.04.2015

KRYTERIUM BOXMET DZIERŻONIÓW: COPERNICUS PRZED PACIFICIEM W JUNIORACH MŁODSZYCH

„Zacięty pojedynek pomiędzy zawodnikami z Torunia zdecydował o losach Kryterium Boxmet Dzierżoniów w kategorii juniorów młodszych. Lepszy okazał się Artur Lewandowski (UKS Copernicus SMS Toruń)…”

przeczytaj artykuł

11.04.2015

ŁUKASZ OWSIAN I MONIKA BRZEŹNA NAJLEPSI W DZIERŻONIOWIE

„W zmaganiach juniorów młodszych (22,5 km), po 6-okrążeniu na czele uformowała się dwójka – Artur Lewandowski (UKS Copernicus SMS Toruń) i Piotr Klimkowski (TKK Pacific Toruń)… lepszy był jednak kolarz UKS Copernicus SMS Toruń…”

przeczytaj artykuł

11.04.2015

KRYTERIUM BOXMET DZIERŻONIÓW: MIKOŁAJ SÓJKA UZBIERAŁ NAJWIĘCEJ PUNKTÓW

„Tempo rozkręcali kolarze Copernicusa Toruń, Cartusii Kartuzy oraz KTK Kalisz, którzy walczyli na punktowanych finiszach. Początkowo najskuteczniejsi byli Przemysław Kuświk oraz Adrian Walecki…”

przeczytaj artykuł

31.03.2015

FENOMEN KOLARSTWA SZOSOWEGO W POLSCE

„…O Akademii Copernicus naszego mistrza świata z Ponferrady słyszał już każdy sympatyk kolarstwa….”

przeczytaj artykuł

28.03.2015

AKADEMIA COPERNICUS I ACTIVEJET TEAM WYBRAŁY TREKA

„W ostatnim czasie marka Trek coraz mocniej rozpycha się na polskim podwórku. Z maszyn amerykańskiego producenta korzysta zawodowa grupa kolarska – ActiveJet Team oraz młodzi kolarze Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego. Przyjrzyjmy się modelom, na których jeżdżą zawodowcy oraz kolarze Akademii, będącej zapleczem zespołu ActiveJet Team…”

przeczytaj artykuł

20.03.2015

RUSZYŁA STRONA SKODA VELO TORUŃ!

„Skoda Velo Toruń od dziś uruchamia stronę internetową. Kolarskie święto, na które zaprasza Michał Kwiatkowski, odbędzie się 17 maja. Zapraszamy… Za organizację wyścigu odpowiada firma G&G Promotion Grzegorza Golonko we współpracy z Akademią Michała Kwiatkowskiego Copernicus oraz Miastem Toruń…”

przeczytaj artykuł Skoda Velo Toruń

19.03.2015

MICHAŁ KWIATKOWSKI ZAPRASZA ROCZNIK 2002 DO COPERNICUSA

„Kolarski mistrz świata liczy na kolejne talenty w Akademii Copernicus…”

przeczytaj artykuł

19.03.2015

W CIERPICACH RUSZYŁ KOLARSKI SEZON W REGIONIE

„W wyścigu juniorów młodszych najlepszy był Kacper Walkowiak (UKS Copernicus Toruń)…”

przeczytaj artykuł

19.03.2015

AKADEMIA COPERNICUS MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO OGŁASZA KOLEJNY NABÓR!

„Ruszył nabór do Akademii Copernicus i SMS Toruń. Mistrz Świata Michał Kwiatkowski szuka swoich następców i zachęca do wybrania drogi, którą sam przeszedł w młodości! Trenerzy zapraszają na spotkania informacyjne i próbne treningi 13-latków, chłopców i dziewczęta urodzone w 20002 r. czyli przyszłorocznych gimnazjalistów…”

przeczytaj artykuł

16.03.2015

VELO TORUŃ: ZNAMY CORAZ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW!

„Na starcie toruńskiego wyścigu stanie kilka tysięcy amatorów, a wśród nich gospodarz Michał Kwiatkowski oraz kolarze zawodowi, sportowcy innych dyscyplin, aktorzy, dziennikarze oraz przedstawiciele organizacji społecznych…”

przeczytaj artykuł www Velo Toruń FB Velo Toruń

10.03.2015

PASJA NIE DAJE SIĘ STARZEĆ

„Trwa walka o „Seniora Roku 2015″… Jako wolontariusz pełni funkcję dyrektora technicznego w Akademii Michała Kwiatkowskiego… – Sport zawsze był moją pasją, kocham to. Do dziś jeżdżę rowerem, czasem nawet biorę udział w treningach z młodymi kolarzami – mówi Andrzej Wachowiak…”

przeczytaj artykuł

09.03.2015

MICHAŁ KWIATKOWSKI 17 MAJA ZAPRASZA NA VELO TORUŃ

„Mistrz świata Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step), 17 maja zaprasza na wielkie kolarskie święto. W mieście Kopernika odbędzie się pierwsza edycja „Velo Toruń Road Bike Race”… Współorganizatorem będzie Akademia Copernicus Michała Kwiatkowskiego…”

przeczytaj artykuł

06.03.2015

NAJLEPSZY WŚRÓD NAJLEPSZYCH. MICHAŁ KWIATKOWSKI JEST TEGOROCZNYM LAUREATEM ZŁOTEJ KARETY „NOWOŚCI” W KATEGORII „SPORT”

„…Jest też laureatem Srebrnej Karety „Nowości” za 2008 rok oraz… Złotej Karety za 2013. Będzie więc pierwszym w historii laureatem, który otrzyma wyróżnienie rok po roku. …Co ważne, postanowił podzielić się z torunianami swoimi sukcesami. Jest założycielem Akademii Kolarskiej Copernicus…”

przeczytaj artykuł

04.03.2015

MICHAŁ KWIATKOWSKI 17 MAJA ZAPRASZA DO TORUNIA!

„Wielkie święto zapowiada się 17 maja w mieście Kopernika, mistrz świata Michał Kwiatkowski zaprasza do Torunia na wyścigi szosowe dla amatorów! … Na starcie zobaczymy m.in. młodych kolarzy Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego…”

przeczytaj artykuł

03.03.2015

TREK PRZEKAZAŁ ROWERY AKADEMII COPERNICUS

„Sponsor Akademii, firma Trek przekazała dziś dziesięć karbonowych rowerów z serii Emonda – najlżejszych na świecie rowerów produkowanych seryjnie…”

przeczytaj artykuł

17.02.2015

AKADEMIA COPERNICUS SZYKUJE SIĘ DO SEZONU 2015

„Kolarze Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernicus w pocie czoła przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Obecnie grupa Młodzików (33 zawodników) przebywa na zgrupowaniu w Lidzbarku na Pojezierzu Brodnickim, a Juniorzy Młodsi i Juniorzy (29 zawodników) w Ostrzycach na Kaszubach…”

przeczytaj artykuł

29.01.2015

DANE PZKOL: LICZBA LICENCJONOWANYCH KOLARZY W SEZONIE 2014

„Najwięcej kolarzy ścigało się w województwie dolnośląskim – 456. Nieco mniej, bo 389 zawodników zarejestrowanych było w Wielkopolsce. Na „podium” zmieściło się także województwo Kujawsko-Pomorskie (300)…”

Artykuł nie mówi bezpośrednio o Akademii. Przytaczamy go, bo jest sygnowany zdjęciem naszych zawodników oczekujących na starcie wyścigu Skoda Cyklo Gdynia.

artykuł zdjęcie

21.01.2015

COPERNICUS PODSUMOWUJE PIERWSZY ROK DZIAŁALNOŚCI

„W Akademii objętych szkoleniem zostało ponad 120 dzieci i młodzieży. Kadrę trenerską Akademii tworzą doświadczeni fachowcy, byli znani zawodnicy oraz wychowawcy wielu Mistrzów Polski różnych kategorii wiekowych, w tym byli trenerzy Mistrza Świata Michała Kwiatkowskiego…”

przeczytaj artykuł

21.01.2015

PODSUMOWANIE PIERWSZEGO ROKU DZIAŁALNOŚCI AKADEMII COPERNICUS

„Wyniki sezonu 2014, pierwszego roku działalności Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernicus, zarówno te sportowe jak i organizacyjne, przeszły najśmielsze oczekiwania. Dzięki pracy całego Zespołu: trenerów, działaczy, sponsorów, zawodników, ich rodziców i przyjaciół Akademii, stworzona została sprawnie działająca, profesjonalna organizacja sportu młodzieżowego…”

przeczytaj artykuł

07.01.2015

BELGOWIE Z KAMERĄ U KWIATKOWSKICH. „NAJLEPIEJ CZUJĘ SIĘ W TORUNIU”

„Belgowie nakręcili wiele obrazków na Starówce, odwiedzili rodziców Kwiatkowskiego w Działyniu, a także przedstawili kolarską Akademię Copernicus, którą założył kolarz…”

przeczytaj artykuł

02.01.2015

NASZOSIE.PL OFICJALNYM PATRONEM MEDIALNYM AKADEMII MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

Prezes Akademii, Michał Jackowiak: „Cieszymy się, że dzięki największemu w Polsce serwisowi internetowemu, poświęconemu tematyce kolarstwa szosowego, kibice będą na bieżąco mieli dostęp do nie tylko aktualnych informacji na temat kolarstwa zawodowego, ale również tych związanych z kolarzami kategorii młodzieżowych…”

Właściciel portalu naszosie.pl, Marek Bala: „Dla mnie i naszego zespołu to ogromne wyróżnienie, patronować szkółce kolarskiej mistrza świata Michała Kwiatkowskiego. Chcemy naszych czytelników bliżej zapoznać z Akademią, ich kolarzami, trenerami. Cały rok będziemy was informować co dzieje się w Akademii…”

przeczytaj artykuł

27.12.2014

MICHAŁ KWIATKOWSKI PODSUMOWUJE PIERWSZY ROK DZIAŁALNOŚCI AKADEMII COPERNICUS

„Akademię budowaliśmy od zera, przede wszystkim dlatego, bo chcieliśmy budową nową jakość, w oparciu o zaufanych ludzi. To są ludzie, z którymi współpracowałem wcześniej, którym zawdzięczam w jakimś stopniu to jakim jestem człowiekiem teraz… Wprowadziliśmy kodeks Akademii, który każdy zawodnik musi przestrzegać. Dla nas przede wszystkim liczy się to aby wychować dzieci poprzez kolarstwo, które jest przecież szansą aby zostać wspaniałym sportowcem, ale nie tylko, bo kolarstwo to szkoła życia…”

przeczytaj artykuł

26.12.2014

WACŁAW SKARUL: POZA GŁOŚNYMI SUKCESAMI TEŻ SIĘ WIELE DZIAŁO

„…Drużyna juniorów, w składzie Patryk Rejkowski, Marcin Czyszczewski i Marcin Lewandowski, wywalczyła brąz mistrzostw świata. Takiego wyniku dawno nie było… Najlepszym przykładem jest Akademia „Copernicus” Michała Kwiatkowskiego w Toruniu, gdzie kształci się około 120 młodych adeptów tego sportu.”

przeczytaj artykuł

23.12.2014

SPOTKANIE WIGILIJNE AKADEMII COPERNICUS MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

„We wtorek, w toruńskiej restauracji Mio Piano, Akademia Kolarska Copernicus Michała Kwiatkowskiego uroczyście podsumowała sezon 2014. W spotkaniu, poza mistrzem świata i założycielem Akademii – Michałem Kwiatkowskim, uczestniczyły władze klubu, trenerzy, zawodnicy, a także przedstawiciele władz miasta i sponsorów…”

przeczytaj artykuł

25.11.2014

KWIATKOWSKI: TRZEBA MYŚLEĆ O DZIECIACH

„Mamy 120 dzieciaków, bo nie jesteśmy w stanie pomieścić więcej. Nie wiem, czy Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Toruniu posiada możliwości, by przyjąć ich większą liczbę. Myślimy o tym, by jak najlepiej szkolić tę młodzież, która jest u nas obecnie. Chcemy ją nauczyć jak najwięcej…

przeczytaj artykuł

20.11.2014

MICHAŁ KWIATKOWSKI JUŻ W STYCZNIU STANIE NA STARCIE

„Pomaga mu zapewne aktywność w Akademii Copernicus. W październiku i listopadzie pojawiał się prawie codziennie, korzystał z siłowni i grał w koszykówkę. Na rower po krótkiej przerwie wsiadł 10 listopada…

przeczytaj artykuł

18.11.2014

MICHAŁ KWIATKOWSKI I PRZEMYSŁAW NIEMIEC W STYCZNIU ROZPOCZNĄ NOWY SEZON

„Dla Kwiatkowskiego ostatnie tygodnie były czasem na „dotlenienie głowy”, na spotkania z przyjaciółmi, a także z dziećmi z założonej przez siebie Akademii Kolarskiej „Copernicus” w Toruniu. Sam pojawiał się w tej szkole praktycznie codziennie, ćwicząc na siłowni i grając w koszykówkę…

przeczytaj artykuł

05.11.2014

DŻUNGLA W GŁOWIE KOLARSKIEGO MISTRZA ŚWIATA

„Kwiatkowski łatwo przyciąga sponsorów. Pokazuje to rozwój jego szkoły kolarskiej – Akademii Copernicus, która od roku działa w Toruniu. Tuż po tym, jak ruszyła, szybko znalazła sponsora strategicznego dla najmłodszych grup szkoleniowych – budowlanego potentata Budlex. Nie potrzebowała wiele czasu, by związać się ze Skodą i producentami wysokiej jakości odzieży sportowej…”

przeczytaj artykuł

31.10.2014

SZKOŁA ŻYCIA MISTRZA KWIATKOWSKIEGO

Urzeka skromnością, wręcz pokorą...

Akademia Copernicus. Tu uczą się życia. Kolarska szkoła pod patronatem Kwiatkowskiego powstała na Targowej przed rokiem (…) Wiadomo przecież, że nie każdy z akademii ma predyspozycje do tego, aby kiedyś walczyć na najwyższym poziomie. To ma być szkoła kolarska, ale też szkoła życia...

przeczytaj artykuł

24.10.2014

„BELFREM ROKU” PO RAZ DRUGI Z RZĘDU SŁAWOMIR BALIŃSKI

Niespodzianka się udała. Sławomir Baliński (…) nie potrafił ukryć zdziwienia, gdy poproszono go do hali sportowej. Tam czekali na niego uczniowie i przedstawiciele „Nowości”. Dopiero wtedy pan Sławomir zrozumiał, że po raz drugi zdobył „Belfra Roku”...

artykuł e-wydanie

14.10.2014

ZAKOCHAĆ SIĘ W KOLARSTWIE

Zdaję sobie sprawę, że dla wychowanków akademii jestem wzorcem i muszę robić wszystko tak, jak powinien robić „wzorzec”, bo te dzieci biorą ze mnie przykład. Staram się im przekazywać, jak wygląda droga kolarza, bo to nie jest takie proste...

artykuł e-wydanie

14.10.2014

MICHAŁ KWIATKOWSKI: „ZDOBYĆ TYTUŁ JEST DUŻO ŁATWIEJ NIŻ GO WYBRONIĆ”

Widzę po Akademii, jakie jest zainteresowanie, napływa do nas coraz więcej zgłoszeń i zapytań dotyczących możliwości i jazdy dla Akademii. To chyba dobrze rokuje...

przeczytaj artykuł

13.10.2014

SUKCES ŚWIATA NIE ZAWRÓCIŁ MICHAŁOWI KWIATKOWSKIEMU W GŁOWIE

FANI WZRUSZYLI MISTRZA

Na początku na telebimie przypomniano finiszowe kilometry mistrzostw w Ponferradzie. Pod koniec relacji pod pomnik Kopernika przyjechał Michał Kwiatkowski na czele stuosobowego peletonu wychowanków założonej przez niego Akademii Kolarskiej Copernicus...

Wyremontował nam pokoje w internacie i warsztat (…) Kupił rowery z najwyższej półki i inny sprzęt. I wszystko to robi zaledwie 24-letni człowiek...

artykuł e-wydanie

11.10.2014

KWIATKOWSKI POKAZAŁ SIĘ W TĘCZY. „TRUDNIEJ SIĘ W NIEJ UCIEKA”

Toruń spotkał się z kolarskim mistrzem świata. Michał Kwiatkowski przyjechał na czele peletonu utworzonego przez wychowanków jego akademii. Pokazał się w tęczowej koszulce mistrza i opowiedział, jak wielki ma ona ciężar… Z koszulką mistrza świata wiąże się również klątwa, która prześladuje najlepszego kolarza globu w kolejnym sezonie...

Akademia Copernicus: wywiad z Michałem Kwiatkowskim
Rynek Staromiejski: Michał Kwiatkowski rozdaje autografy

przeczytaj artykuł obejrzyj wywiad i relację

11.10.2014

KWIATKOWSKI: MÓJ SPRZĘT KOSZTUJE PONAD 10 TYSIĘCY EURO

– Ścigać się w koszulce mistrza świata jest trudniej. Do wszystkiego trzeba podejść z głową i robić to, co się robiło do tej pory – mówi w rozmowie z TVN24 Michał Kwiatkowski. Mistrz świata ze startu wspólnego wrócił do Torunia, w którym stawiał pierwsze kolarskie kroki

Akademia Copernicus: wywiad Michała Kwiatkowskiego dla TVN24

przeczytaj artykuł obejrzyj wywiad

11.10.2014

MICHAŁ KWIATKOWSKI WRÓCIŁ DO KORZENI

Popularny „Kwiatek” i jego pierwszy trener – Marcin Mientki w szkole Mistrzostwa Sportowego w Toruniu opowiadali m.in. o początkach kariery mistrza świata

przeczytaj artykuł obejrzyj wywiad

11.10.2014

MICHAŁ KWIATKOWSKI PRZYWITANY W TORUNIU Z WIELKIMI HONORAMI

Kolarski mistrz świata na dobre wrócił do rodzinnego miasta. W sobotnie południe wjechał na Starówkę w imponującym towarzystwie – około 100 wychowanków swojej akademii kolarskiej Copernicus

przeczytaj artykuł

11.10.2014

MICHAŁ KWIATKOWSKI WRÓCIŁ DO KORZENI

Michał Kwiatkowski, zdobywca tęczowej koszulki mistrza świata w kolarskim wyścigu szosowym w Ponferradzie spotkał się na Rynku Staromiejskim w Toruniu z kibicami… Kwiatkowski na toruński rynek wjechał na czele peletonu ponad 100 młodych kolarzy swojej Akademii Kolarskiej Copernicus, którą powołał we wrześniu 2013 r… przed nim żaden z czynnych sportowców… nie zrobił tak wiele dla ewentualnych następców

przeczytaj artykuł

11.10.2014

TORUŃ POWITAŁ MISTRZA ŚWIATA MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO!

Michał Kwiatkowski, prawie dwa tygodnie po zdobyciu mistrzostwa świata, został uroczyście powitany przez władze i mieszkańców Torunia. Sobotni ranek mistrz świata Michał Kwiatkowski rozpoczął od wizyty w swojej Akademii – Copernicus. Telewizje śniadaniowe miały czas, aby spotkać się z mistrzem. My mieliśmy okazję, dzięki zaproszeniu Michała Jackowiaka – Prezesa Akademii Copernicus, na obejrzenie Akademii od kuchni

przeczytaj artykuł

11.10.2014

MICHAŁ KWIATKOWSKI SPOTKAŁ SIĘ W TORUNIU Z KIBICAMI

Kwiatkowski na toruński rynek wjechał na czele peletonu ponad 100 młodych kolarzy swojej Akademii Kolarskiej Copernicus, którą powołał we wrześniu 2013 r. Wszyscy zaproszeni goście podkreślali jak skromny jest mistrz oraz dodawali, że przed nim jeszcze żaden z czynnych sportowców w trakcie, a właściwie w przypadku Kwiatkowskiego na początku wielkiej kariery, nie zrobił tak wiele dla ewentualnych następców

przeczytaj artykuł

10.10.2014

W SOBOTĘ MISTRZ ŚWIATA CZEKA NA RYNKU STAROMIEJSKIM W TORUNIU

Michał Kwiatkowski będzie w sobotę do dyspozycji kibiców… Michał Kwiatkowski na miejsce dojedzie na czele ponad 100 młodych kolarzy swojej Akademii Copernicus…

przeczytaj artykuł

10.10.2014

WITAMY MISTRZA ŚWIATA W TORUNIU! SPOTKAJMY SIĘ Z MICHAŁEM KWIATKOWSKIM!

Dla wszystkich miłośników kolarstwa będzie to okazja do spotkania z Mistrzem, zdobycia autografu oraz usłyszenia odpowiedzi na wiele pytań z ust zdobywcy tęczowej koszulki w wyścigu w hiszpańskiej Ponfferadzie. Michał Kwiatkowski na miejsce spotkania dojedzie na czele peletonu 100 młodych kolarzy swojej Akademii Kolarskiej Copernicus…

przeczytaj artykuł

09.10.2014

KWIATKOWSKI DOSTANIE MEDAL THORUNIUM

Mistrz świata w kolarstwie szosowym Michał Kwiatkowski spotka się w sobotę z torunianami pod pomnikiem Kopernika i odbierze medal Thorunium – najwyższe wyróżnienie naszego miasta. Kwiatkowski przyjedzie w południe na Rynek Staromiejski na czele peletonu 100 młodych zawodników ze swojej Akademii Kolarskiej Copernicus, która działa w Toruniu…

przeczytaj artykuł

07.10.2014

KWIATKOWSKI CIĄGNIE ZA SOBĄ TŁUMY. NADCHODZI KWIATKOMANIA?

Kolarska akademia mistrza świata w Toruniu – Copernicus, ku chwale Mikołaja Kopernika – działa ledwie od roku. Jeden sezon wystarczył, by stała się popularna. Szkoła opiekuje się ponad setką kolarskich talentów w wieku od sześciu do 15 lat, chętnych jest dużo więcej niż miejsc. W założeniach miała być szkołą dla młodzieży z regionu, ale już działa jak ośrodek centralny, do którego zgłaszają się kolarze z całej Polski…

przeczytaj artykuł

06.10.2014

„KWIATEK” POMAGA W PRACY, W PLEBISCYCIE NA „BELFRA ROKU” W CZOŁÓWCE JEST SŁAWOMIR BALIŃSKI

30-letni trener kolarstwa i wuefista za sprawą swoich uczniów nie daje o sobie zapomnieć. Sławomir Baliński, „Belfer Roku 2013″, ponownie znalazł się w czołówce naszego plebiscytu…

Przeczytaj artykuł

30.09.2014

MICHAŁ KWIATKOWSKI – KOLARZ KOMPLETNY

Cele, jakie sobie stawia Michał Kwiatkowski, czasami wydają się kosmiczne. Ale jeśli się uprze, dotrzyma słowa. I wygra mistrzostwo świata…

Rozmowa z Marcinem Mientkim, trenerem Akademii Copernicus.

przeczytaj artykuł

29.09.2014

MISTRZ MA 24 LATA I JUŻ KOPALNIĘ TALENTÓW. „BĘDĄ MOGLI CZERPAĆ WZORCE ZE MNIE”

Założenie pierwszej w Polsce akademii kolarskiej było strzałem w dziesiątkę Michała Kwiatkowskiego. Po jego złotym medalu mistrzostw świata toruńska kopalnia talentów może spodziewać się oblężenia…

przeczytaj artykuł

29.09.2014

MICHAŁ KWIATKOWSKI: TĘCZOWA KOSZULKA JEST ZASZCZYTEM

Otrzymuję ogromne wsparcie od najbliższych, a także od osób zaangażowanych przy Akademii Kolarskiej Copernicus. Ci ludzie wspierali mnie od początku kariery. Mam nadzieję, że powoli spłacam dług, który u nich zaciągnąłem…

przeczytaj artykuł

28.09.2014

MICHAŁ KWIATKOWSKI: MOJĄ SZANSĄ BYŁA UCIECZKA

Mistrz świata pytany o to, jak wspomina swój pobyt w hiszpańskiej grupie Caja Rural w 2010 roku, co robił w ostatnich dniach przed startem w Ponferradzie, a nawet o swoją Akademię Kolarską „Copernicus” w Toruniu

przeczytaj artykuł

28.09.2014

JACKOWIAK: MICHAŁ KWIATKOWSKI ZAWSZE ZNAJDUJE CZAS DLA MŁODZIEŻY

Bardzo często ludzie pytają, czy Michał faktycznie udziela się w klubie, czy tylko firmuje go swoim nazwiskiem. Prawda jest taka, że jak tylko wraca do Polski, bardzo szybko pojawia się wśród młodzieży i zawsze znajduje czas, by potrenować lub posiedzieć z nimi w warsztacie…

przeczytaj artykuł

28.09.2014

JACKOWIAK: MICHAŁ KWIATKOWSKI ZAWSZE ZNAJDUJE CZAS DLA MŁODZIEŻY

Chociaż Michał Kwiatkowski jest czynnym i młodym zawodnikiem, od roku działa w ramach klubu Copernicus jego Akademia. Jak podkreśla prezes Michał Jackowiak, nowy mistrz świata zawsze znajduje czas dla młodzieży

przeczytaj artykuł

25.08.2014

MAMY NASZEGO LEWANDOWSKIEGO!

Michał przygodę z kolarstwem zaczął dzięki klubowi LZS Iskra Ciechocin. Niemal przez 4 lata trenował w kategorii Żak i Młodzik pod okiem Sławomira Balińskiego. Liczne sukcesy przez niego osiągane zagwarantowały mu miejsce w kadrze narodowej. Michał obecnie reprezentuje klub Copernicus Toruń…

przeczytaj artykuł

22.08.2014

KILKADZIESIĄT SEKUND KONCENTRACJI

Kolarz akademii „Copernicus” został wicemistrzem Europy i brązowym medalistą mistrzostw świata. Na podium stawał w sprincie…

Pracujemy nad jak najlepszą dyspozycją trzy razy dziennie – mówi Michał Lewandowski. – Trening potrafi trwać łącznie do sześciu godzin. W miesiącu uzbiera się ich spora liczba. Kocham jednak kolarstwo i chciałbym poświęcić mu się na dobre. Medale motywują mnie do dalszej, jeszcze cięższej pracy..

przeczytaj artykuł

11.08.2014

KOLARZ Z TORUNIA NA PODIUM TOROWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA

Trwa pasa medalowa Marcina Lewandowskiego. W dalekiej Korei kolarz Copernicusa Toruń zdobył brąz na mistrzostwach świata juniorów…

Polacy stanęli na podium sprintu drużynowego. Osiągnęli czas 1:01:789, pokonując w finale B Francuzów. Przed Polakami uplasowała się reprezentacja Rosji (złoto) oraz Korei Południowej (srebro). Do zwycięzców biało-czerwoni stracili niespełna sekundę…

przeczytaj artykuł

11.08.2014

KOLARSTWO: LEWANDOWSKI ZDOBYŁ BRĄZ W KOREI

Marcin Lewandowski, toruński kolarz, stanął na podium torowych mistrzostw świata. Na zawodach w Korei zawodnik Copernicusa Toruń zdobył brązowy medal w mistrzostwach świata juniorów

przeczytaj artykuł

06.08.2014

MICHAŁ KWIATKOWSKI: ŚWIAT NIE KRĘCI SIĘ WOKÓŁ TOUR DE FRANCE

„…Chciałbym, żeby coraz więcej osób wsiadało na rowery. Zainteresowanie jest niesamowite. Obecnie mamy około 120 dzieciaków w Akademii i to jest niezwykłe. Chyba w żadnym innym kraju nie do zrealizowania, a my w Toruniu to robimy.

przeczytaj artykuł

16.06.2014

BUDLEX SA SPONSOREM KOLARSKIEJ AKADEMII MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

Inicjatywa podjęta przez środowisko kolarskie Torunia i samego Michała Kwiatkowskiego jest bardzo ciekawa i cenna – mówi Igor Pawłowski, prezes zarząd Budlex SA. – Nasza spółka wspiera sport i kulturę od lat. Postanowiliśmy jednak zaangażować się w takie przedsięwzięcia, które mogą kształtować młodych, odpowiedzialnych ludzi z naszego regionu. Cieszę się, że Copernicus stwarza taką możliwość.

artykuł gazeta.pl artykuł sport.pl

01.06.2014

KOLARSKA AKADEMIA PANA MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

„Michał Kwiatkowski jest gotów swoim podopiecznym zdradzić wiele tajemnic kolarskiego świata. W czasie niedawnego pikniku kolarskiego w Łążynie w jego towarzystwie wystartowało ponad 150 dzieci

przeczytaj artykuł

11.05.2014

MICHAŁ KWIATKOWSKI: DZIĘKI NIM WSIADŁEM NA ROWER

„Przyjazd na imprezę kolarską do Łążyna pozwala odpocząć od codziennej presji?

Nie wiem, czy tak to można nazwać (…). Kosztuje mnie to trochę wysiłku, ale warto. Czuję satysfakcję, że mogę spotkać kibiców i dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki w kolarstwie. Nie jest to jednak typowy wypoczynek. Nie po to zakładałem jednak akademię Copernicus, żeby w niej aktywnie nie działać

przeczytaj artykuł

07.05.2014

WARUNKI BYŁY IDEALNE

„Niemal tysiąc zawodników z całej Polski stanęło na starcie toruńskiej edycji cyklu Merida Mazovia MTB Marathon… Tutaj swoją zasługę miała Akademia Copernicus Michała Kwiatkowskiego, której zawodnicy licznie stawili się na starcie. Jej reprezentant Radosław Frątczak zwyciężył wyścig w kategorii Open…”

przeczytaj artykuł

26.02.2014

ACTIVEJET TEAM ŚLADAMI MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

Dzięki zaangażowaniu Prezesa Action S.A. Piotra Bielińskiego, ActiveJet znalazł się również na koszulkach kolarskich dzieci trenujących w Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego…

przeczytaj artykuł

09.01.2014

AKADEMIA MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO ŁĄCZY SIŁY Z ACTIVEJET TEAM

ActiveJet Team nawiązał strategiczną współpracę z Michałem Kwiatkowskim i stworzoną przez niego Akademią Kolarską Copernicus. Tym samym toruński Klub Kolarski stał się zapleczem dla zawodowej grupy kolarskiej ActiveJet Team…

przeczytaj artykuł

29.11.2013

KOLARSKI MISTRZ ŚWIATA Z TORUNIA ZAPRASZA NA WSPÓLNY TRENING

W sobotę oficjalnie rusza Akademia Kolarska Michała Kwiatkowskiego. Przy okazji będzie można porozmawiać i potrenować z czołowym kolarzem świata…

przeczytaj artykuł

28.11.2013

KAŻDY MOŻE POTRENOWAĆ Z MISTRZEM ŚWIATA

30 listopada odbędzie się otwarty trening z Michałem Kwiatkowskim. W tym samym czasie odbędzie się otwarcie Akademii Kolarskiej Copernicus.

przeczytaj artykuł

09.10.2013

W TORUNIU POWSTAŁA AKADEMIA KOLARSKA MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO

W Toruniu powstała Akademia Kolarska Michała Kwiatkowskiego. Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia założył ją przy Szkole Mistrzostwa Sportowego, do której sam uczęszczał w latach 2003-2009. „Jestem pomysłodawcą tego projektu. Trzy tygodnie temu zarejestrowano Uczniowski Klub Sportowy Copernicus, w którego strukturach będziemy rozwijali akademię. Nabór do niej rozpoczniemy na początku listopada” – powiedział Kwiatkowski

przeczytaj artykuł

09.10.2013

MICHAŁ KWIATKOWSKI ZAŁOŻYŁ AKADEMIĘ KOLARSKĄ W TORUNIU

W Toruniu powstała Akademia Kolarska Michała Kwiatkowskiego. Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia założył ją przy Szkole Mistrzostwa Sportowego, do której sam uczęszczał w latach 2003-2009…

09.10.2013

W TORUNIU POWSTAŁA AKADEMIA KOLARSKA MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO!

Jedenasty kolarz tegorocznego Tour de France chce, by pod skrzydła akademii trafiły utalentowane dzieci w wieku 10-12 lat. Docelowo opiekować się nimi będzie czterech trenerów. W proces kształtowania młodych adeptów kolarstwa chce włączyć się sam Kwiatkowski…

Przeczytaj artykuł

09.10.2013

MICHAŁ KWIATKOWSKI OTWORZYŁ W TORUNIU AKADEMIĘ KOLARSKĄ

Michał Kwiatkowski, kolarski mistrz świata w jeździe drużynowej oraz złoty medalista krajowego czempionatu w rywalizacji ze startu wspólnego, otworzył w naszym mieście akademię…

09.10.2013

TRENUJ Z MICHAŁEM KWIATKOWSKIM. MISTRZ ŚWIATA ZAKŁADA KLUB W TORUNIU

Michał Kwiatkowski ma zaledwie 23 lata i całą karierę przez sobą. Ale już zaczyna szukać w Toruniu swoich następców. – Chcę dać szansę innym dzieciakom, jaką sam miałem – mówi…

Przeczytaj artykuł

09.10.2013

MISTRZ ŚWIATA ZAŁOŻYŁ W TORUNIU SWOJĄ SZKOŁĘ KOLARSTWA

Mistrz świata uznał, że Toruń to naprawdę dobre miejsce na jego akademię kolarską. Akademia Copernicus – tak nazywa szkółka kolarstwa, którą w Toruniu tworzy Michał Kwiatkowski. – Ma uczyć nie tylko sportu, ale i życia – mówi jej organizator…

Przeczytaj artykuł

Na stronie Telewizji Toruń zamieszczony został wywiad z Michałem Kwiatkowskim

Obejrzyj wywiad #1 Obejrzyj wywiad #2